Profile

salman sasani

arzantour

Contact Details

arzantour

Bio

 

منطقه حفاظت شده جهان نما

منطقه حفاظت شده جهان نما که به آن دهکده جهان نما نیز گفته می‌شود ، بعد از پارک ملی گلستان وسیع‌ترین منطقه حفاظت شده در این استان است . در دهکده جهان نما زیباترین و باشکوه ترین طبیعت بکر این استان را خواهید دید . این منطقه در حدود سی و دو هزار هکتار وسعت دارد و از آن به‌ عنوان بام استان گلستان نیز یاد می گردد . گفته می‌شود در این منطقه گونه هایی از ببرها زندگی می کنند . با تور کیش لحظه آخری سفر کنید.

کوه های سهند

به گزارش سفر باتو ، رشته کوههای سهند در میان دشت های سرسبز و پر از گل واقع شده و برخلاف اغلب کوه های ایران در کیش که سنگی و صخره ای هستند ، این رشته کوه دارای دامنه های خاکی است . دو قله جام و کمال در میان همین رشته کوه قرار دارد که محل مناسبی برای طبیعت گردی و کوهنوردی است و میتوان با تجهیزات اندک به آن صعود نمود .

قلعه ی تاریخی فلک الافلاک

قلعه تاریخی فلک الافلاک در کیش از مهم ترین آثار تاریخی این استان است که از آن بعنوان دژ شاپور نیز نام برده می شود . این بنای تاریخی و زیبا در تور کیش بر روی ارتفاعات مرکز شهر خرم آباد قرار گرفته و در داخل آن یکی از دیدنی ترین موزه های شهر خرم آباد را خواهید دید . بنای قلعه ، آثار و نشانه های زیادی از تحولات معماری دوران مختلف و علی الخصوص ساسانیان را به نمایش گذارده و برای رسیدن به بالای آن می بایست کمی پیاده روی کنید و پس از رسیدن به ارتفاعات بالا شاهد چشم اندازی بسیار زیبا خواهید بود . قدمت این قلعه به دوران ساسانیان باز می‌ گردد . و جالب است بدانید ساسانیان شهری با نام شاپورخواست در محدوده کنونی اطراف این قلعه بنا کردند که قرن ها بعد ویران د و شهر خرم‌آباد در سده هفتم هجری و به جای آن شهر بنا شد  .آب قلعه به وسیله یک حلقه چاه با عمق چهل متر در سفر به کیش تامین می شد که امروزه نیز مورد استفاده است . بازدید از قلعه فلک افلاک بسیار جالب و سرگرم کننده است و غرفه های صنایع دستی فراوانی در داخل آن به چشم می خورند .